Dovolená u DPP a DPČ od 1.1.2024 - aktualizace programu SlimOffice 6.1 (13990)

Aktualizace programu SlimOffice 6.1 (13990) od 1.1.2024 obsahuje řešení dovolené pro DPP i DPČ.

Nově je na záložce Dovolená u zaměstnanců s druhy pracovních poměrů DPP a DPČ automaticky vypočítána výměra dovolené. Výměra se vypočítá vynásobením položky Výměra dovolené v týdnech (položka na Kartě zaměstnance - Dovolená)

a položky Délka týdenní pracovní doby pro DPP a DPČ (hodnota z Parametrů výpočtu).

Nárok na dovolenou je pak vypočítáván odlišným způsobem, než se dosud provádělo u pracovních poměrů (u kterých se zohledňují budoucí měsíce v kalendářním roce s ohledem na konec pracovního poměru, či konec kalendářního roku).

U DPP a DPČ se způsob výpočtu provádí buď za skutečně dosud opracované hodiny z výpočtů mezd (takže nárok na dovolenou vzniká postupně) nebo ručním zadáním sjednaného počtu hodin za rok.

Aktualizace programu automaticky nastaví položku Odpracované hodiny = skutečné z výpočtů. Program pak výpočet nároku dovolené bude počítat dle toho, kolik hodin zaměstnanec odpracuje. Nárok dovolené se pak bude měsíc od měsíce lišit (resp. zvyšovat).

Druhou možností je nastavení položky Odpracované hodiny = vyplnit. Při tomto nastavení je potřeba zadat sjednaný nebo předpokládaný počet hodin/rok. Program pak vypočítá Nárok na dovolenou dle této fikce. Celkový počet hodin/rok je však možné kdykoli změnit. Po každé změně dojde k přepočtu Nároku na dovolenou.

 

Pokud si s řešením dovolené u DPP a DPČ nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme či pomůžeme s nastavením.

Aktualizace programu SlimOffice 6.1 (13990) obsahuje řadu dalších změn a novinek. Kompletní seznam naleznete v článku: Novinky v programu SlimOffice 6.1 (build 13925 - 13990).

Oznámení ukončení podpory MSU s OS Windows Mobile

S účinností od 30.10.2023 ukončí společnost SLIM podporu MSU pro zařízení s OS Windows Mobile. Tento krok nám umožní soustředit se na vývoj nových technologií a zlepšit tak naši nabídku pro všechny zákazníky.

Máme pro vás dobrou zprávu – náš tým vytvořil novou platformu pro mobilní správu skladů s názvem SlimSklad, která funguje na operačním systému Android. Tento systém nabízí mnoho nových funkcí a vylepšení, které zvyšují efektivitu a produktivitu.

Pokud v současné době používáte aplikaci Mobilní skladník s Windows Mobile, neváhejte přejít na nový systém SlimSklad co nejdříve. Tento nový systém funguje na zařízeních s operačním systémem Android a používá pro komunikaci se SlimOffice zabezpečené SlimAPI, komunikace je díky tomu rychlá a bezpečná.

V případě jakýchkoli dotazů, nejen s přechodem na SlimSklad, nás neváhejte kontaktovat. Děkujeme vám za vaši dlouhodobou důvěru v naše produkty a služby.

 

Integrace s platebními terminály

Úhrady dokladů platební kartou – integrace s platebními terminály  

    

Dokončili jsme certifikační procesy a SlimOffice již je možno propojit s vašim platebním terminálem od Global Payments nebo SONET a automaticky provádět platby dokladů platební kartou přímo z programu.  

Co se změnilo od 6.1.2023 pro e-shopy?

 

Zaregistrovali jste novinky pro e-shopy?

Co se měnilo od 6. 1. 2023?

 

Internetové obchody od ledna zasáhly nejrozsáhlejší změny v regulaci prodeje zboží spotřebitelům od roku 2014. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci s advokátní kanceláří MKA Nosko připravila v roce 2022 přehled těch nejdůležitějších novinek, které na e-shopy dopadnou a kterým se musí přizpůsobit. A to již od 6. ledna 2023!

Novelizace občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele zapracovala nové

směrnice EU, jež přinášejí důležité změny do oblasti prodeje zboží. Má za cíl také odstranit

řadu chyb z předchozích českých implementací směrnic EU, a to včetně řádného zapracování ustanovení směrnice o právech spotřebitelů.

Každý kdo provozuje, nebo se stará o e-shop by tak měl věnovat pozornost problematice: 

 • Prezentování slev
 • Uživatelské recenze
 • Odpovědnost za vady zboží a nároky spotřebitele z nich vyplývající, a to včetně digitálních
 • prvků
 • Označení objednávkového „tlačítka“
 • Poskytování služeb či digitálního obsahu na internetu
 • Maximální lhůta pro dodání zboží
 • Přednastavené souhlasy spotřebitele s dalšími placenými plněními
 • Dynamická cenotvorba
 • Povinnost vydat potvrzení o uzavřené smlouvě
 • Regulace zprostředkovatelských platforem
 • Možnost požadovat skladné v případě nepřevzetí věci po vyřízení reklamace
 • Stav vraceného zboží po odstoupení od smlouvy spotřebitelem do 14 dnů
 • Povinnost informovat spotřebitele, že nemá právo odstoupit od smlouvy


Vzorové obchodní podmínky - AKTUÁLNÍ VERZE KE STAŽENÍ (včetně změn účinných od 6. 1. 2023) vám může usnadnit práci.
Vzorové obchodní podmínky APEK | Asociace pro elektronickou komerci – APEK

 

Společnost SLIM, s.r.o. je členem APEK, spojte s naším obchodním oddělením a my vám rádi informace poskytneme.

Nebo odpovědi i na další otázky naleznete na webových stránkách www.apek.cz .